0

Obsah košíku
0 Kč

1. den klasického sektu

Dne 27. listopadu 2014 klasické bublinky představilo téměř 20 tuzemských vinařství v rámci degustačního večera v baru Bubble Lounge v Jungmannově ulici v Praze. Čtvrtek 27. listopadu se stal oficiálním Dnem klasických sektů České republiky

V rámci tohoto dne proběhla prezentace domácích producentů šumivých vín vyráběných tradiční metodou kvašením v lahvi – uskutečnilo se tak v elegantních prostorách baru Bubble Lounge v Jungmannově ulici v Praze. Veřejnost měla od 18 hodin možnost ochutnat klasické sekty téměř 20 vinařství z Čech a Moravy v přítomnosti samotných vinařů či sommeliérů. K uspořádání tohoto svátku se rozhodlo nové zájmové sdružení Klasický sekt. "K založení spolku nás vedlo hluboké přesvědčení, že tento tradiční vinařský produkt si zaslouží mnohem větší pozornost, než mu byla doposud věnována. Klasický sekt považujeme za moderní nápoj, který není určen pouze jako doprovod slavnostních příležitostí," vysvětluje Martin Prokeš, jeden ze zakladatelů Klasického sektu a pokračuje: "Rádi bychom vybudovali novou tradici, podobně jako se to podařilo například u svatomartinských vín a každoročně bychom chtěli pořádat takovýto festival na podporu věhlasu šumivých vín s původem v České republice."

Během večera plného klasických bublinek měli návštěvníci, kterých přišlo na 250, možnost ochutnávat a porovnávat mezi sebou 50 šumivých vín vyrobených tradiční metodou. Mezi prezentovanými sekty se objevili jak velcí producenti, tak menší vinařství, pro něž jsou sekty zajímavostí a doplněním jejich nabídky vín. "Ochutnali jsme sekty ročníkové, neročníková cuvée, výráběná z nejrůznějších odrůd, typické blanc de blancs, tedy klasické šumivé víno z odrůdy chardonnay, i speciality – například šumivá vína s obsahem zlatých šupinek, nebo vyrobená z nepříliš používaných odrůd. I na klasických šumivých vínech je dobře vidět úžasná pestrost, kterou vína z Moravy a Čech přináší." hodnotí Martin Novák, prezident spolku Klasický sekt.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.