0

Obsah košíku
0 Kč

Vinařství KOLBY

O vinařství

Vinařství Kolby bylo v Pouzdřanech založeno roku 1997. Název dostalo podle kopce, který se tyčí nad vsí v nádherném panoramatu Pouzdřanské stepi. Základní filosofií vinařství je výroba vysoce kvalitních přívlastkových vín, zpracovávaných výhradně z vlastních hroznů. Práce ve vinici je charakterizována velkým podílem ručních prací s respektem k tradicím pěstování vinné révy v mikulovské podoblasti. Cílem vinařství Kolby je nabízet zákazníkům vína zralá, proto veškerá vína zrají a jsou před uvedením na trh uchovávána v ideálních podmínkách sklepů ze 17. století, a to po dobu nejméně 2 let. Vína Kolby se v chuti vyznačují příjemnou mineralitou, pikantní kyselinkou v rovnováze se zbytkovým cukrem, vše s nezaměnitelným rukopisem stepního terroir. O kvalitě vín svědčí jejich dlouhodobý úspěch na prestižních soutěžích jak doma, tak i v zahraničí.

O vinici

Největším bohatstvím vinařství Kolby je stejnojmenná viniční trať nacházející se v těsné blízkosti přírodní rezervace Pouzdřanská step. Nedotčená příroda, hlinité spraše velké výhřevnosti a jedinečné mikroklima vytváří typické terroir, které se vepisuje do vůní i chutí našich vín. Na 34 hektarech vinic pěstujeme 7 bílých a 2 modré odrůdy révy, vlajkovými loděmi jsou ryzlinky rýnské a vlašské. Vinná réva se pod Pouzdřanskou stepí pěstuje již od dávných časů, o čemž svědčí četné archeologické nálezy. Pouzdřanská step je také domovem mnoha druhů hmyzu, travin a ještěrek. Přijďte na Kolby a poznejte, že Pálava, která se rozprostírá nadohled, není jediným krásným kopcem mikulovska!

O našem sektu

Mít svůj vlastní sekt, to nás baví! Sekt Kolby Premium vyrábíme v menších partiích, je pro nás ozvláštněním nabídky vín. Hodí se skvěle nejen k slavnostnímu přípitku, ale také k příjemnému osvěžení během celého dne a týdne, chutná jako součást nedělní snídaně i jako aperitiv při pracovním obědě či v domácí večerní pohodě.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.