0

Obsah košíku
0 Kč

Vinařství Spielberg

Vinařství SPIELBERG najdete v překrásné oblasti moravského Slovácka na Jižní Moravě, nedaleko města Slavkov, proslaveného historickou bitvou Tří císařů v roce 1805, ve které francouzský císař Napoleon porazil vojska rakouského císaře a ruského cara.

Jde o specifickou malou vinařskou oblast s tradicí pěstování vinné révy již od 12. století. Vinice se rozkládají na svazích mírného, souvislého pohoří Ždánického lesa, které poskytuje vinicím přirozenou ochranu a vytváří příznivé mikroklima. O vína sklizená ve vlastních vinicích o rozloze téměř 65 hektarů se tu stará tým zkušených vinohradníků. Díky šetrnému a ekologickému pěstování révy se zde rodí charakteristická, přívlastková vína, určená především pro gastronomii a privátní klientelu.

Pískovcový skelet s vyšším obsahem vápence v půdě dává zdejším bílým vínům charakteristický ovocně-květinový buket a příchuť minerality. Zdejší terroir najdete nejlépe vyjádřen v odrůdách Ryzlink Rýnský, Ryzlink vlašský, Pinot blanc a Pinot gris. Vína jsou v chuti spíše květinová než ovocná a elegantní vůně vín je provázena mimořádnými minerálními tóny.

Pro červené odrůdy jako Pinot noir, Frankovka, Modrý Portugal či Zweigeltrebe je významná expozice vinic k plnému slunci. Hrozny dávají zemitá, minerální červená vína se širokou paletou aromat lesních plodů. Vína jsou školena ve francouzských sudech od nejlepších francouzských sudařů.

Nezaměnitelný charakter zdejších vinic a osobitá struktura vín, činí z vinařství SPIELBERG jedno z nejuznávanějších v gastronomii České republiky. Vinařství je hrdým dodavatelem vybraných vín do mnoha prestižních restaurací. Vinařství SPIELBERG je  také hlavním dodavatelem vín na Pražský hrad, pro který vyrábí víno z hroznů odrůdy Hibernal, které zrají a sklízejí se v Jižních zahradách Pražského hradu. Je také jedním z mála moravských vinařství, které dodává svá vína do Spojených států amerických. 

O kvalitě vín ze SPIELBERGU svědčí více než 100 medailí z velkých mezinárodních soutěží, kterými jsou prestižní DECANTER World Wine Awards, AWC Vienna, San Francisko International Wine Competition, Vinalies International Paris, MUNDUS vini a mnohé další.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.