0

Obsah košíku
0 Kč

Vinařství PROQIN

Rodové vinařství PROQIN patří v rámci České republiky k malým vinařstvím hospodařícím na 4 hektarech vlastních vinohradů. Vedle škály kvalitních přívlastkových vín vám nabízíme sekty vyráběné tradiční metodou kvašení v lahvi. V naší nabídce najdete také speciality v podobě mešních vín, ledových vín, slámových vín a nově vinného oleje. Naše vína každoročně získávají řadu ocenění na národních a mezinárodních soutěžích.

Náš sortiment

Nabídka našich služeb zahrnuje nejen samotnou výrobu a prodej vína, ale prostřednictvím našeho elektronického obchodu zajišťujeme i jeho distribuci až k vám domů. Můžete také využít služeb našeho nově vybudovaného provozu ve Velkých Němčicích, kde je k dispozici i prodejna vína.

Výroba našich šumivých vín

PROQIN se specializuje na výrobu šumivých vín, která vyrábí ručně tradiční metodou kvašením v lahvi po dobu 9 měsíců. Otevíráním sektů šavlí či jiným kuriózním předmětem nebo-li sabráži se úspěšně zabýváme již dlouhou dobu, tato aktivita bývá vždy vítanou atrakcí jak na večírcích, tak přímo u nás ve vinném sklípku.

 

Naše filozofie

Ve své práci respektujeme a dále rozvíjíme tradici moravských vinařů. V produkci tichých vín přinášíme nové způsoby výroby a zrání vín. Rodina Prokešů zde ve Velkých Němčicích vyrábí víno již po několik generací. Jejich vinařský osud odstartovala nešťastná náhoda, kdy se jeden strýc utopil ve víně. Nyní jim to zas víno musí vracet v pozitivním směru. Vinařství bylo založené v roce 2007 rodinou Prokešů. Otec František i dva synové, Martin a Kamil, úspěšně pracovali v minulosti pro jiné vinaře, ale rozhodli se spojit své vzdělání, um a praxi v rodinné firmě, kde sice nemají technologie za stovky milionů, zato je ale nenajdete v supermarketech. Vína jsou vyráběna v malých šaržích pro malý okruh spokojených zákazníků.

Ocenění našich vín

Z významných ocenění rádi uvádíme titul bronzového Vinaře roku 2012 a 2013 nebo zařazení našich vín do vína Salonu vín, AWC Vienna, Gran Prix Vinex,  San Francisco International Wine Competion, nebo šampion světové soutěže šumivých vín na Krymu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.