0

Obsah košíku
0 Kč

Vinařství Tanzberg

Od svého založení v roce 1999 se Vinařstí Tanzberg profiluje jako dodavatel špičkových tichých i šumivých vín (vyráběných výhradně klasickou metodou kvašením v lahvi) pouze z Mikulovska a vlastně pouze z Pálavy nebo jejího bezprostředního okolí. V současné době Tanzberg obhospodařuje více než 50 hektarů vinic, v drtivé většině vlastních a plně kontrolovaných, v katastrech tří vinařských obcí Mikulov, Bavory a Perná. V našich vínech pocítíte minerální čistotu a sílu unikátního vápencového terroiru Pálavy, ale také naší péči a lásku k hroznu, který je pro nás tím jediným základem kvality vína.

Víno jsou vytvářena jak pro zkušené znalce, tak i pro prosté milovníky takových vín, která umějí polichotit chuťovým buňkám: "Dobré víno, to je vášeň. A ta je součástí práce celého týmu v našem vinařství už od jeho počátku. Výsledkem jsou charismatická vína, která se nepijí, ale vychutnávají. Vína s jasným původem, vína hravá, inspirující, vína s příběhem. Naše vína i sekty jsou takové, jaké by měly být i životy těch, kdo je milují," říká Vladimír Železný, zakladatel vinařství Tanzberg.

„Žijeme příliš krátce, než abychom mohli pít špatné víno.
Proto je tu Tanzberg. Už přes patnáct let!“

Základem jsou nejkvalitnější hrozny z těch nejlepších vinic v České republice

Svůj název odvozuje vinařství Tanzberg od Svatého kopečku nad Mikulovem – až do roku 1946 tuto dominantu města takto nazývali německy hovořící obyvatelé Mikulova kvůli jeho pohanské tradici orgiastických slavností provázených divokým tancem. Duch nespoutané radosti, volnosti a inspirace ve vínech pod značkou Tanzberg přetrval až do dnešních dnů. Pro vinařství samo je však podstatnější, že na jeho jihozápadních svazích se nacházejí viniční tratě, které rodí nejlepší hrozny v celé naší republice: kmenová vinice Turold v Mikulově patří už od 13. století k nejvěhlasnějším ve střední Evropě.

Historie opředená legendami: Habáni a Dietrichsteinové

Jen málo vinařských domů u nás se může pochlubit takovou tradicí, na jakou navazuje Tanzberg. Hodnota jeho produktů je podložena nejen respektem k nejlepším postupům tradičního vinařského řemesla, které v současné době propojeno s použitím nejmodernějších technologií, ale zejména zráním vín v sudech uložených v originálních habánských sklepích, které vtiskují vínům nezaměnitelný charakter. Tato křesťanská sekta novokřtěnců přišla na Moravu na počátku 16. století a přinesla s sebou unikátní vinařské a vinohradnické znalosti a nové technologie a možnosti v oblasti zpracování vína. Habáni si Tanzberg vybrali pro vysokou kvalitu hroznů, Dietrichsteinové o stovky let později si pak jeden z našich sklepů zvolili tzv. sklepem desátkovým – zde pro ně byla shromažďována a zpracovávána nejlepší vína z celé Moravy.

 

Tanzberg ve faktech

Viniční tratě: Turold a Valtická (Mikulov), Železná, Goldhamer a Purmice (Perná), Slunečná a Anenský vrch (Bavory)
Celková výměra vinic: cca 52 ha
Odrůdy: Chardonnay, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské šedé, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon, Merlot, Veltlínské zelené
Roční produkce: 220 000 litrů vína (165 000 lahví)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.