Obsah košíku
0 Kč

O spolku Klasický sekt

Spolek Klasický sekt, z.s. byl založen koncem roku 2014 jako profesní nezisková organizace s cílem pozvednout kulturu konzumace šumivých vín vyráběných tradiční metodou kvašením v lahvi, a to výhradně od vinařů na území České republiky.

Členy Klasického sektu jsou v prvé řadě výrobci sektů a dále pak distributoři, prodejci a další subjekty, které svými aktivitami mohou napomoci stanoveným cílům spolku. Mnoho vinařů na Moravě, ale i v Čechách začalo v posledních letech (a řada dalších začíná) s výrobou klasického sektu. Všeobecná znalost tohoto segmentu je bohužel v naší zemi poměrně nízká a konzumace šumivých vín se koncentruje především na slavnostní chvíle. Klasický sekt má za cíl zavádět klasická šumivá vína po boku tichých vín a napomáhat veřejnosti orientovat se v jejich nabídce.

Vinařské oblasti v České republice mají velice podobné přírodní podmínky jako v kolébce šumivých vín v Champagne. Jsme si jisti, že naši vinaři především díky svému umu, ale i historii a geografickým podmínkám dovedou vyrábět skvělé klasické sekty a rozhodně si zaslouží své výhradní místo nejen v gastronomických zařízeních, ale i v srdcích milovníků vín.

Zakládající členové

Pouzdřany

Vínoservis
Kosmonosy

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.